foto piotr switalski

Dr Piotr Świtalski pracuje w  Instytucie Informatyki Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach jako nauczyciel akademicki od roku 2004 kolejno na stanowiskach: asystenta (od 2004 r.) i adiunkta (od 2013 r) .W roku 2013 uzyskał stopień doktora nauk technicznych na podstawie dysertacji zatytułowanej „Szeregowanie zadań w systemach równoległych z użyciem algorytmów inspirowanych naturą” obronionej w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych (obecnie Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych). Dysertacja została wyróżniona.

W Instytucie Informatyki prowadzi zajęcia dydaktyczne,  związane głównie z tematyką bezpieczeństwa komputerowego dla studentów kierunku informatyka: „Technologie i systemy bezpieczeństwa komputerowego” oraz „Podstawy bezpieczeństwa systemów komputerowych”, a także „Systemy operacyjne”.

Zainteresowania badawcze Piotra Świtalskiego skupiają się wokół zagadnień związanych z metodami inspirowanymi naturą oraz metodami uczenia maszynowego w procesach planowania zadań w systemach równoległych. Zajmuje się również tematyką bezpieczeństwa komputerowego i metodami wykrywania ataków w systemach informatycznych.

W roku 2017 pełnił funkcję kierownika projektu na zlecenie firmy Unified Factory S.A. „Opracowanie koncepcji automatycznych testów dla autorskiego programu OCR oraz opracowanie pełnej bazy wzorców graficzno-tekstowych dla programu OCR”. W latach 2015-2017 był opiekunem koła naukowego „Genbit.

Od 2008 roku pracuje również na stanowisku specjalisty w Dziale Promocji UPH w Siedlcach, gdzie zajmuje się tworzeniem i utrzymaniem witryn internetowych Uczelni.

Ze środowiskiem naukowo- badawczym  o Janie  Amosie Komeńskim Piotr Świtalski  związany jest od 2012 roku. Rozpoczął wówczas  współpracę z Barbarą Sitarską, zajmującą się komeniologiczną dziedziną międzynarodowych badań i współtwórczynią witryny internetowej. Dzięki tej współpracy rozpoczął działania w zakresie tworzenia i aktualizacji witryny internetowej: Studia Comeniana Sedlcensia: www.comenius.uph.edu.pl. Piotr Świtalski od 2018 roku pełni funkcję  redaktora technicznego czasopisma „Siedleckie Zeszyty Komeniologiczne, seria pedagogika”, gdzie głównym zadaniem jest wsparcie techniczne w realizacji procesu redakcyjnego i publikacyjnego  czasopisma oraz redagowanie witryny internetowej.

Kontakt: www.comenius.uph.edu.pl ; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.